Jak rozmawiać i pracować z uczniem w obliczu wojny na Ukrainie
kursu
szkolenia
trwania
Dla kogo jest ten kurs?
Dla dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców i rodziców przejętych wydarzeniami na Ukrainie oraz widzących zmiany w dynamice funkcjonowania swoich uczniów w związku z tym.
Czego się nauczę?
Kurs dotyka ważnego tematu wpływu emocjonalności dorosłych na postrzeganie świata przez dzieci. Prowadzi przez poziomy rozwoju percepcji emocjonalnej, intelektualnego i moralnego dzieci, aby nauczyciel potrafił dobrać środki przekazu adekwatnie do ich delikatne konstrukcji. Kurs zawiera metody prowadzenia zajęć grupowych z wykorzystaniem dynamiki grupy celem łagodzenia konfliktów powstających na tle etnicznym, historycznym, społecznym oraz sposoby do pracy/rozmowy z rodzicem w tych obszarach.
Nauczysz się opanowywać własny lęk.
Będziesz umieć antycypować i zapobiegać potencjalnym konfliktom w grupie wielopoglądowej i mieszanej etnicznie.
Dowiesz się jak emocjonalność dorosłych wpływa na kształtowanie się życiowych postaw i poglądów dzieci.
Co znajduje się w kursie?
Kurs składa się 1h nagrania wideo-wykładu.
Program:
- Wojna i jej emocjonalne oraz organizacyjne skutki dla Polskich dzieci i szkół.
- Dziecko w traumie - symptomy i metody wsparcia.
- Klasa międzykulturowa - praca nad dynamiką grupy.
- Wojna, nienawiść, zło - jak rozmawiać z dziećmi o tym co się dzieje?
- Współpraca z rodzicami
kursu
szkolenia
trwania
Plan szkolenia
-
02Wideo-wykładWideo-wykład
-
03Emocjonalnie poruszeniEmocjonalnie poruszeni
-
04Jak reagują dzieciJak reagują dzieci
-
05PsychosomatykaPsychosomatyka
-
06Budowa ludzkiego mózgu i jego działanieBudowa ludzkiego mózgu i jego działanie
-
07PotrzebaPotrzeba
-
08Dziecko w traumieDziecko w traumie
-
09Nasza szkołaNasza szkoła
-
10Propozycje zajęć w klasie - WYCHOWANIE W DUCHU WARTOŚCIPropozycje zajęć w klasie - WYCHOWANIE W DUCHU WARTOŚCI
-
11Trening wnioskowania moralnegoTrening wnioskowania moralnego
-
12Różnice kulturoweRóżnice kulturowe
-
13Krąg wpływuKrąg wpływu
-
14BiblioterapiaBiblioterapia
-
15ArteterapiaArteterapia
-
16Rozwój emocjonalnyRozwój emocjonalny
-
17Współpraca z rodzicamiWspółpraca z rodzicami
Od ukończenia studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz uzyskania tytułu terapeuty angażuję się w pracę z ludźmi potrzebującymi wsparcia. Pierwsze lata na ścieżce zawodowej spędziłam aktywizując osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodziny do twórczego, harmonijnego życia na miarę posiadanych zasobów. Kolejny okres zgłębiałam tajemnice Autyzmu pracując z wyjątkowymi Dziećmi ze Spektrum oraz asystując ich Opiekunom w procesie wychowania, dzieląc się wiedzą ze specjalistami na licznych szkoleniach i warsztatach organizowanych w ramach Stowarzyszenia Promitis. Następnie z Wrocławia przeniosłam się do Tbilisi – współtworząc tam Centrum Terapeutyczne Sunspace z którym mam przyjemność współpracować do dziś, szkoląc terapeutów w Centrum Neurorozwoju oraz współtworząc program edukacyjny dla otwieranego w 2018 roku kierunku terapia zajęciowa na Uniwersytecie Stanowym w Tbilisi.
Po powrocie do Polski działałam terapeutycznie wraz z kilkoma fundacjami na terenie Wrocławia, rozwijałam prowadziłam również działalność edukacyjną i szkoleniową, która dynamicznie rozwinęła się na łonie Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych.
Moją pasją od zawsze jest człowiek i jego niezwykłe możliwości rozwojowe oraz dążenie do życiowego spełnienia. Pracuję w duchu pedagogiki personalistycznej, holistycznej i w oparciu o najlepsze praktyki komunikacji bez przemocy. Prywatnie mama Rozalki i zapalony podróżnik.
Całość dotychczasowych doświadczeń życiowych, edukacyjnych i zawodowych oraz bogactwo kompetencji zdobyte w praktyce, kontaktach z cudownymi Ludźmi, wspólnym pokonywaniu słabości, w dążeniu do rozwoju i dobrego życia – zaowocowały Win Your Life – firmą, która powstała, by służyć wiedzą i realnym wsparciem na gruncie zawodowym i na ścieżce osobistego wzrostu.


