Bezpłatne webinarium

„Lekturowy narzędziownik - ciekawe pomysły na pracę z lekturą"/ 21.05.2024 - godz. 18:00

Zapisz się
Webinar
7 kursów za 135zł

Nie przegap i skorzystaj z najpopularniejszych kursów w rekordowo niskiej cenie. W pakiecie dostępne między innymi: Standardy ochrony małoletnich, Awans zawodowy, Kurs pierwszej pomocy i wiele wiele innych

Wybierz kursy
Majowa promocja
PAKIET 5 ZA 3 POWRACA!

Stwórz pakiet idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

kup teraz
Pakiet 5 za 3
NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE KURSY ON-LINE

każdego dnia czekają na Ciebie ciekawe promocje

zobacz promocje
Promocja
CERTYFIKOWANE KURSY ON-LINE

w ofercie grupowej i indywidualnej dla nauczycieli, wychowawców, dyrekcji, pedagogów, psychologów, logopedów i studentów

katalog szkoleń
Certyfikowane kursy online

Nowoczesne szkolenia online dla Nauczycieli – dlaczego są tak ważne?

Dziś środowisko edukacyjne, nauczyciele i nauczycielki w całym kraju, mierzy się z licznymi wyzwaniami. Dynamiczne zmiany dotykają całego sektora oświaty, a placówki szkolne przeobrażają się na naszych oczach. Zmienia się również sposób pracy, konieczne stają się metody aktywizacji uczniów, a co za tym idzie pojawia się obowiązek stałego podnoszenia kompetencji i rozwijania warsztatu nauczycielskiego. Ma ta to szczególne znaczenie w dobie, kiedy nauczyciel nie rywalizuje już jedynie z kolegami po fachu, lecz również ze sztuczną inteligencją. Odpowiedzią na te wszystkie zmiany są kursy dla nauczycieli online oraz specjalistyczne szkolenia. Za ich pomocą kadra nauczycielska może bowiem stawać się konkurencyjna oraz zyskiwać nowe umiejętności i kompetencje. 

Edukacja 3.0: kursy online dla nauczycieli

Dynamiczne zmiany technologiczne wymuszają na nas adaptację niemal w każdej dziedzinie życia. Dotyczy to również nauczycieli i pedagogów, którzy muszą znajdować nowe sposoby uczenia się i podnoszenia kompetencji. Doskonałym narzędziem dla nich są kursy online. Pomagają one bowiem w reskilingu, czyli zdobywaniu nowych kwalifikacji, które mogą być niezbędne do zmiany stanowiska lub przebranżowienia się. Największą przewagą kursów online dla nauczycieli jest ich dostępność i wygoda korzystania. Jednocześnie zachowują one praktyczny wymiar i dają dostęp do wartości, które można przekuć na cenną wiedzę. 

 

W dzisiejszych czasach nauczanie przestało być jedynie przekazywaniem wiedzy. Nowoczesny model pedagogiczny koncentruje się na rozwijaniu krytycznego myślenia, umiejętności interpersonalnych oraz kreatywności uczniów. W centrum tego procesu znajdują się wysoko wykwalifikowani nauczyciele, posiadający nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale również zdolność dostosowywania się do dynamicznie zmieniających się warunków edukacyjnych.

 

Kursy dla nauczycieli stają się kluczowym narzędziem dla wszystkich chcących podnieść swoje kompetencje. Dostępność różnorodnych programów szkoleniowych pozwala wybierać te, które najlepiej odpowiadają potrzebom i specjalizacjom. Obejmują one nie tylko treści związane z przedmiotem nauczania, lecz także umiejętności interpersonalne, technologiczne i metodyczne.

 

Szkolenia dla nauczycieli online są doskonałym narzędziem do wzmacniania szerokiego spektrum kompetencji. Jest tak przede wszystkim dlatego, że są one elastyczne pod względem czasu i miejsca. Umożliwia to nauczycielom dostosowanie nauki do swojego harmonogramu pracy. Ponadto, interaktywne moduły edukacyjne, quizy oraz fora dyskusyjne sprzyjają aktywnemu uczestnictwu i wymianie doświadczeń między nauczycielami.

 

W obliczu szybkich zmian społecznych, gospodarczych i technologicznych, nauczyciele powinni muszą być stale gotowi do adaptacji. Kursy online umożliwiają im nie tylko śledzenie najnowszych trendów edukacyjnych, ale także zdobywanie praktycznych umiejętności, które są kluczowe w nowoczesnej klasie. Szkolenia pomagają również zrozumieć kadrze nauczycielskiej, że ciągły rozwój jest wpisany w etos pracy na rzecz oświaty i nauki. Dzięki nim można nie tyle uniknąć zmian, co przygotować się na nie. 

 

Nauczyciel, który posiada kursy specjalistyczne, zyskuje przewagę zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. Poszerzenie kompetencji pozwala na bardziej efektywne przekazywanie wiedzy w taki sposób, aby uczniowie sami wyciągali wnioski, myśleli analitycznie, umieli pracować w grupie i byli ciekawi świata. Jednocześnie szkolenia online dla nauczycieli sprawiają, że dana osoba zyskuje umiejętności atrakcyjne z punktu widzenia rynku pracy. Co za tym idzie, ma szansę o wiele szybciej i łatwiej znaleźć pracę w placówce edukacyjnej lub przebranżowić się. 

Korzyści doskonalenia zawodowego online – szkolenia dla nauczycieli w praktyce

Doskonalenie zawodowe dla nauczycieli stanowi istotny filar rozwoju edukacji oraz zyskuje na znaczeniu dzięki dynamicznemu rozwojowi szkoleń online. Kursy dla nauczycieli, takie jak te oferowane przez instytucje publiczne czy też organizacje działające w obszarze środowisk edukacyjnych, są obecnie jedną z najważniejszych metod podnoszenia kwalifikacji kadry pedagogicznej.  

 

Szkolenia zapewniają dostęp do różnorodnych treści, obejmujących nie tylko te związane z przedmiotem nauczania, lecz także rozwijające umiejętności interpersonalne, technologiczne oraz metodyczne. W ramach szkolenia można uzyskać dostęp do m.in.:

 

 • webinaru lub spotkania – na którym zaprezentowane zostaną treści audio i wideo przez praktyka edukacji;
 • kompendium wiedzy – zawierającego całą wiedzą ze szkolenia;
 • materiałów dodatkowych – rozwijających kwestie zawarte w szkoleniu (np. karty pracy, instrukcje, materiały do zabrania na lekcję);
 • zaświadczeń i certyfikatów – potwierdzających udział i nabycie nowych kompetencji.

 

W praktyce większość tego typu kursów dla nauczycieli realizowanych jest online, a osoba biorąca udział w szkoleniu musi jedynie posiadać dostęp do materiałów udzielonych jej przez konkretny podmiot. Czasem spotkania odbywają się w formie rozmów w czasie rzeczywistym z trenerami lub szkoleniowcami. Innym razem kursanci otrzymują materiały, np. w formie prezentacji, które sami muszą przyswoić.

 

Niektóre szkolenia dla nauczycieli online kończą się testami, których wynik wskaże, w jakim stopniu dana osoba opanowała materiał i przyswoiła przekazaną jej wiedzę. Kursy mogą również zawierać segment z zadaniami praktycznymi, które służą do szlifowania umiejętności. 

 

Niegdyś szkolenia dla nauczycieli odbywały się w specjalnych ośrodkach i wiązały się one z wyjazdem kadry danej placówki. Dzisiaj możliwa jest nauka i wzmacnianie kompetencji online. W ten sposób możemy przyswoić znacznie więcej wiedzy oraz oszczędzić czas i pieniądze na kosztowne dojazdy. 

Szkolenia online dla nauczycieli – jakie kursy wybrać, aby osiągnąć sukces?

Szkolenia online dla nauczycieli zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją dostępność, elastyczność czasową i szeroką gamę tematyczną. Wielu pedagogów wybiera je przede wszystkim dlatego, że dają im możliwość łączenia pracy zawodowej z życiem prywatnym. W ten sposób mogą oni podejmować pracę na wiele etatów oraz prowadzić dodatkowe korepetycje. 

 

Wybór kursów dla nauczycieli powinien wynikać z indywidualnych potrzeb. Najważniejsze będą szkolenia tematyczne związane z przedmiotem nauczania oraz rozwojem kompetencji miękkich. Tuż za nimi warto przemyśleć kursy związane z nowoczesnymi metodami dydaktycznymi, przygotowujące do pracy z uczniami posiadającymi specjalne potrzeby oraz takie, które pozwalają na prowadzenie lekcji przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi (np. sztuczna inteligencja czy tablice interaktywne). W ten sposób nauczyciel ma szansę na spersonalizowany rozwój konkretnych cech i kompetencji. 

 

Dobrym wyborem mogą być szkolenia online z zakresu nowoczesnych technologii edukacyjnych. Dzięki nim nauczyciele są w stanie nadążyć za zmieniającym się cyfrowym światem. Pandemia COVID-19 pokazała, jak ogromnym wyzwaniem było przejście na pracę zdalną. Kursy dla nauczycieli są idealnym narzędziem do pokonywania tego typu barier. Wybierając odpowiedni będziesz w stanie przygotować się do lekcji zdalnych oraz reagować na nieprzewidziane sytuacje. 

 

Za pomocą szkoleń możliwe jest również tworzenie bardziej angażujących lekcji. Przekłada się to na na lepsze zrozumienie materiału i motywację uczniów. Co za tym idzie, rośnie prestiż i uznanie danego nauczyciela, a jego rola w hierarchii szkolnej zmienia się. Owocem tego mogą być nominacje do nagród i premii. 

 

Dobrej jakości kurs online dla nauczyciela pomaga w rozwijaniu u uczniów kompetencji przyszłości, do których należą m.in.:

 • innowacyjne i analityczne myślenie;
 • aktywne uczenie się;
 • zdolność do rozwiązywania złożonych problemów;
 • krytyczne myślenie;
 • kreatywność;
 • umiejętność korzystania z nowych technologii i ich projektowania;
 • umiejętności przywódcze.

 

Podczas wyboru szkoleń, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze, kursy powinny być akredytowane i posiadać pozytywne opinie od innych nauczycieli. Im lepiej oceniane jest dane szkolenie, tym większe prawdopodobieństwo, że wyniesiemy z niego więcej wiedzy. Po drugie, elastyczność czasowa i dostępność materiałów szkoleniowych wpływają na wygodę uczestnictwa. Wybieraj szkolenia dla nauczycieli online, które nie kolidują z Twoimi zajęciami ani nie rozbijają Twojego życia prywatnego. 

 

Udział w odpowiednich kursach dla nauczycieli bez wątpienia przyczynia się do sukcesu zawodowego. Zdobyta wiedza i umiejętności mogą być natychmiast wdrożone w praktyce pedagogicznej, co przekłada się na lepsze rezultaty nauczania. Ponadto, posiadanie certyfikatów z ukończonych kursów stanowi dodatkowy atut na rynku pracy edukacyjnej, podnosząc atrakcyjność kandydata. Ma to szczególne znaczenie w środowiskach konkurencyjnych oraz w placówkach, gdzie istnieje wysoka rotacja pracownicza. 

 

Szukasz najlepszych kursów dla nauczycieli i szkoleń dla pracowników oświaty? Odwiedź szkolna24.pl! Oferujemy profesjonalne kursy dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców, kadry kierowniczej i studentów. Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający spełnianie standardu usług szkoleniowo-rozwojowych SUS 2.0 wydany przez Dekra Certification. 

 

Do zobaczenia na kursie! 

INFORMACJA O PRYWATNOŚCI PLIKÓW COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić wrażenia podczas przeglądania witryny. Część plików cookies, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są konieczne do działania podstawowych funkcji witryny.

Używamy również plików cookies stron trzecich, które pomagają nam analizować i zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej witryny. Te pliki cookies będą przechowywane w przeglądarce tylko za Twoją zgodą. Możesz również z nich zrezygnować, ale rezygnacja z niektórych z tych plików może mieć wpływ na wygodę przeglądania.

Klikając „Przejdź do serwisu” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej stronie. Dane są zbierane w celach zgodnych z naszą polityką prywatności oraz polityką cookies. Zgoda jest dobrowolna. Możesz jej odmówić lub ograniczyć jej zakres klikając w "Preferencje cookies".

W każdej chwili możesz modyfikować udzielone zgody w zakładce: informacje i regulaminy — zresetuj ustawienia cookies.

RODZAJE PLIKÓW COOKIES UŻYWANYCH NA NASZEJ STRONIE

Dane są zbierane w celach zgodnych z naszą polityką prywatności. Zgoda jest dobrowolna. Możesz jej odmówić lub ograniczyć jej zakres.

W każdej chwili możesz modyfikować udzielone zgody w zakładce: informacje i regulaminy — zresetuj ustawienia cookies.

Niezbędne

Przyczyniają się do użyteczności strony poprzez umożliwianie podstawowych funkcji takich jak nawigacja na stronie i dostęp do bezpiecznych obszarów strony internetowej. Strona internetowa nie może funkcjonować poprawnie bez tych ciasteczek.

Statystyczne

Pomagają zrozumieć, w jaki sposób różni Użytkownicy Serwisu zachowują się na stronie, gromadząc i zgłaszając anonimowe informacje.

Marketingowe

Marketingowe pliki cookie stosowane są w celu śledzenia użytkowników na stronach internetowych. Ich celem jest wyświetlanie reklam, które są istotne i interesujące dla poszczególnych Użytkowników, a tym samym bardziej cenne dla wydawców, reklamodawców i strony trzecie (np. Google, Facebook).

Sukces
Przejdź do koszyka
Ostrzeżenie
Przejdź do koszyka
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie